Hosting i Kolokacja

HOSTING

Zarówno firmy prezentujące swą oferte w Internecie, jak i klienci indywidualni pragnący dzielić się swymi pasjami z innymi, potrzebują strony internetowej. Aby móc pokazać ją światu, potrzebują dwóch rzeczy – domeny, czyli nazwy strony w Internecie, oraz hostingu, czyli miejsca na jej zawartość.

Nasza firma oferuje właśnie usługi hostingowe, czyli zapewniamy miejsce na pliki stron i sklepów internetowych oraz skrzynki e-mail – z nami na pewno nie zabraknie Ci miejsca!

To hosting sprawia, że Twoja strona WWW widoczna jest dla wszystkich ludzi na świecie, a wiadomości wysłane na Twój adres e-mail trafiają do Twojego komputera lub telefonu.

więcej informacji:

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż miejsca na prostą stronę, sprawdź naszą ofertę skalowalnych serwerów w chmurzeserwerów dedykowanych, bądź zapoznaj się z możliwością kolokacji własnego sprzętu.

Jeśli Twój serwis internetowy generuje naprawdę duży ruch, potrzebujesz więcej przestrzeni lub chcesz zainstalować dodatkowe oprogramowanie, zapoznaj się z naszą ofertą serwerów VPS oraz serwerów w chmurze.

SERWERY VPS

Wirtualny serwer prywatny (VPS) to usługa skierowana głównie do małych przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Pod względem wydajności rozwiązanie to klasyfikuje się między hostingiem i serwerem w chmurze, oferując najlepszy stosunek możliwości do ceny.

Dzięki technologii wirtualizacji w technologii XEN, na potężnym serwerze fizycznym tworzonych jest kilka wirtualnych serwerów, które można wynająć za niewielkie pieniądze w porównaniu z ceną całego serwera dedykowanego. Wystarczy przypisać im dowolne parametry (ilość pamięci RAM, moc procesora itp.), w zależności od życzenia Klienta. Odpowiedni dobór tych cech posiada tu kluczowe znaczenie, dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami – chętnie pomożemy dostosować serwer do potrzeb Państwa projektu.

Oprócz rezerwacji określonej ilości powierzchni dyskowej, mocy procesora oraz pamięci RAM, użytkownik zyskuje także większe możliwości konfiguracyjne niż w przypadku hostingu. Jest to możliwe m.in. dzięki własnemu adresowi IP oraz panelowi administracyjnemu, który umożliwi kontrolę nad serwerem poprzez przeglądarkę internetową.

VPS czy hosting?

W przeciwieństwie do hostingu, serwery VPS umożliwiają np. pełne korzystanie z platform programistycznych w celu rozwijania własnych aplikacji. Oferują też dużą i stałą wydajność – w hostingu moc jest dzielona między wielu użytkowników, co może nie gwarantować wystarczającej wydajności przy zaawansowanych zastosowaniach.

serwery vps

KOLOKACJA

Hoteling, znany również jako kolokacja, polega na ulokowaniu serwera klienta w naszej siedzibie. Nie chodzi jednak tylko o udostępnienia miejsca w szafie serwerowej. Serwery fizyczne są bowiem niezwykle wrażliwym sprzętem i potrzebują stałej opieki zespołu doświadczonych specjalistów, a także sprawnej wentylacji, stałego dostępu do sieci i zasilania oraz systemu monitoringu i ochrony. Budowa własnej serwerowni jest skomplikowanym i kosztownym przedsięwzięciem, dlatego też stworzono usługę kolokacji, która umożliwia wynajęcia jej części na własne potrzeby.

1 zł

Tak, dokładnie tyle kosztuje instalacja Państwa serwera w naszej serwerowni!

W przeciwieństwie do wynajmu serwera dedykowanego, kolokacja wiąże się najczęściej z większym kosztem początkowym: wymaga bowiem zakupu serwera , który zostanie następnie zainstalowany w Data Center naszej firmy. Niski koszt instalacji pozwala nieco zredukować tę niedogodność…

Pomimo konieczności jednorazowej inwestycji, jest to doskonałe rozwiązanie ze względu na duże oszczędności w dalszej perspektywie, gdyż przekłada się na znacznie niższe koszty miesięczne niż w przypadku dzierżawy serwera. Użytkownik ponosi wówczas jedynie koszty utrzymania swojego sprzętu w naszej serwerowni. Za to w dowolnej chwili może wykupić dodatkowy pakiet usług, obejmujący np. administrację serwerem.

Oferujemy zarówno wynajem miejsca w szafie serwerowej, jak i całej szafy lub wydzielonej przestrzeni. Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie porozmawiamy o szczegółach naszej oferty i wspólnie dobierzemy rozwiązania skrojone do Państwa potrzeb!

Z (spokojną) głową w chmurach

Kolokacja serwera w naszym Data Center to przede wszystkim spokój ducha – gwarantujemy najwyższy poziom obsługi serwerów, które są dostępne przez 99,98% czasu. Nie muszą też Państwo martwić się awariami i innymi zdarzeniami losowymi – zapewniamy natychmiastową reakcję ze strony wysokiej klasy specjalistów zatrudnionych w naszym centrum. Wysokiej klasy sprzęt wymaga profesjonalnej obsługi oraz niezawodnej obsługi. W naszym centrum Państwa sprzęt będzie bezpieczniejszy niż gdziekolwiek indziej:

  • całodobowy monitoring
  • wydajna klimatyzacja zapobiegająca przegrzaniu
  • niezależne źródło zasilania na wypadek awarii prądu
  • UPS podtrzymujące zasilanie
  • liczne zabezpieczenia fizyczne i systemowe
  • system kart dostępu
  • profesjonalna firma ochroniarska
  • tylko niewielka grupa naszych pracowników ma wstęp do serwerowni

więcej informacji:

Zapraszamy do kontaktu: 

Dział Klientów Biznesowych
e-mail: biznes@skynet.net.pl
tel. 22 487 10 00 wew. 4

Powiększ czcionkę
Kontrast