baner_2

Technologia

Światłowodowa

Światłowód do domu (fiber to the home – FTTH) to technologia przyszłości dostępna już dziś. Przedstawiamy główne zalety dostępu do Internetu nowej generacji.

Światłowód
kontra inne
technologie

Prezentujemy krótkie porównanie różnych technologii dostępu do Internetu.
xDSL, 4G LTE, kablówka, FTTH – Czym się różnią, którą wybrać?

xDSL – dostęp do Internetu oparty o miedzianą linię telefoniczną, popularny ale niestety ograniczona przepustowość, podatność na zakłócenia oraz opóźnienia w transmisji skutecznie eliminują go z rynku.

4G LTE – dostęp do Internetu oparty o sieć telefonii komórkowej. Główna zaleta to mobilność, niestety obiecywane w reklamach prędkości to fikcja, dostępna prędkość uzależniona jest od obciążenia nadajnika, ilości użytkowników i siły sygnału.

Dostęp Kablowy – dostęp do Internetu w sieciach telewizji kablowych, oparty o kabel koncentryczny.  Dostępny wyłącznie w silnie zurbanizowanych obszarach. Z uwagi na ograniczenia technologiczne, prędkości oferowane przez największych operatorów to tylko 250 Mbit/s .

FTTH (fiber to the home) – światłowód do domu – to dostęp do Internetu nowej generacji. Dane przesyłane są z prędkością światła w cienkim jak włos szklanym włóknie. Już dziś w naszej ofercie jest oszałamiająca prędkość 1 Gigabita/s, a dzięki technologii światłowodowej możliwe będzie uzyskanie jeszcze większych przepustowości. Tylko światłowód umożliwia przesył dowolnej ilości danych na dowolną odległość.

Dostępna prędkość (Mbit/s)

  • xDSL
  • 4G LTE
  • Kablówka
  • Światłowód FTTH

Czas pobierania pliku

xDSL
45Min.
4G LTE
25Min.
Kablówka
4Min.
Światłowód FTTH
1Min.

film w jakości HD – 5 GB (przybliżony czas w minutach)

Dowiedz się więcej o technologii światłowodowej

Firma Skynet dostarcza swoje usługi od 2002 r. W tej chwili nasze usługi dostępne są w ok. 150 miejscowościach w województwie mazowieckim. Nasza sieć światłowodowa obejmuje m.in.:

    • WarszawęPruszków,  Gminę Stare Babice, Gminę Leszno, Gminę Izabelin, Gminę Ożarów Mazowiecki, Gminę Lesznowola, Gminę Piaseczno.

 

Do osiedli mieszkaniowych sygnał dostarczany jest za pomocą wysokowydajnych łączy światłowodowych. W samych budynkach do poszczególnych lokali, internet jest podłączany w technologii FTTH lub kablem standardu ethernet kat. 5e (średnica 6mm).

Poza Warszawą posiadamy sieć światłowodową FTTH oraz sieć nadajników bezprzewodowych. Przy połączeniu FTTH światłowód jest doprowadzany bezpośrednio do Państwa domu.

Zobacz również:

Wzory umów i Regulaminów

Sprawdź ofertę dla siebie, wpisz adres:

Powiększ czcionkę
Kontrast