Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu

Szanowni Państwo,

Z olbrzymią radością i dumą informujemy, że firma Skynet Sp. z o. o. wygrała przetarg z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy! Jest to projekt w ramach umowy FERC.01.01-IP.01-0019/23-00

Projekt ma na celu realizację powszechnej cyfryzacji – zapewnienie dostępu do wysokiej jakości infrastruktury telekomunikacyjnej i nowoczesnych, stacjonarnych usług łączności elektronicznej na obszarze 5.14.21.65. Usługi te będą świadczone za pomocą sieci o bardzo dużej przepustowości. Projekt wpisuje się w realizację założeń Narodowego Planu Szerokopasmowego.

Dla wszystkich PA zapewniona będzie dostępność usług o parametrach nie niższych niż: a) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w dół od Węzła dostępowego do CPE (download) – 300 Mb/s; b) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w górę od CPE do Węzła dostępowego (upload) – 100 Mb/s. Przyczyni się to do zmniejszenia różnic w dostępie do szybkiego Internetu w poszczególnych rejonach Polski. Wykonana infrastruktura będzie zdolna (gotowa/skalowalna) do świadczenia usług o przepustowościach mierzonych w Gb/s.

Walka z wykluczeniem cyfrowym i zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu na obszarach „białych plam”! – To wszystko staje się realne i dzieje na Waszych oczach.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 23 942 843,26 zł, przystępujemy do budowy nowoczesnej sieci światłowodowej w miejscach, gdzie dostęp do ultra-szybkiego internetu był jedynie w sferze marzeń. Co za tym idzie, już niebawem widzimy się w dalszej części powiatu pruszkowskiego i Warszawy.

To nie tylko kolejny element dynamicznego rozwoju SKYNET, ale przede wszystkim ogromny postęp dla Mieszkańców Mazowsza.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego i zapewnić wszystkim równy dostęp do szybkiego internetu. To dla nas nie tylko projekt technologiczny, ale i misja o wymiarze społecznym.

Projekt FERC - powiat pruszkowski 1

Miejscowości objęte projektem, w powiecie pruszkowskim i Warszawie:

Piastów, Pruszków, Brwinów, Milęcin, Kanie, Krosna-Parcela, Domaniew, Domaniewek, Owczarnia, Czubin, Otrębusy, Parzniew, Biskupice, Krosna-Wieś, Kotowice, Moszna-Parcela, Koszajec, Falęcin, Grudów, Żółwin, Terenia, Moszna-Wieś, Granica, Komorów, Pęcice, Pęcice Małe, Reguły, Suchy Las, Sokołów, Michałowice, Opacz-Kolonia, Michałowice-Wieś, Opacz Mała, Nowa Wieś, Strzeniówka, Rusiec, Nadarzyn, Kajetany, Parole, Wolica, Szamoty, Walendów, Krakowiany, Rozalin, Stara Wieś, Urzut, Młochów, Wola Krakowiańska, Kostowiec, Sękocin Stary, Janki, Wypędy, Sękocin-Las, Puchały, Sękocin Nowy, Słomin, Laszczki, Falenty, Nowe Grocholice, Raszyn, Podolszyn Nowy, Dawidy Bankowe, Łady, Falenty Duże, Falenty Nowe, Rybie, Jaworowa, Dawidy, Warszawa

Nazwa beneficjenta:
Skynet Sp. z o.o.

Nazwa projektu:
„Budowa sieci NGA na obszarze 5.14.21.65” Numer umowy: FERC.01.01-IP.01-0019/23-00

Wartość projektu: 33 889 464,8 PLN

Udział Unii Europejskiej: 23 942 843,26 PLN

Okres realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2026

Projekt FERC - powiat pruszkowski 3