Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu

Szanowni Państwo,

Z olbrzymią radością i dumą informujemy, że firma Skynet Sp. z o. o. wygrała przetarg z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy! Jest to projekt w ramach umowy FERC.01.01-IP.01-0021/23-00

Projekt ma na celu realizację powszechnej cyfryzacji – zapewnienie dostępu do wysokiej jakości infrastruktury telekomunikacyjnej i nowoczesnych, stacjonarnych usług łączności elektronicznej na obszarze 5.14.32.00. Usługi te będą świadczone za pomocą sieci o bardzo dużej przepustowości. Projekt wpisuje się w realizację założeń Narodowego Planu Szerokopasmowego.

Dla wszystkich PA zapewniona będzie dostępność usług o parametrach nie niższych niż: a) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w dół od Węzła dostępowego do CPE (download) – 300 Mb/s; b) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w górę od CPE do Węzła dostępowego (upload) – 100 Mb/s. Przyczyni się to do zmniejszenia różnic w dostępie do szybkiego Internetu w poszczególnych rejonach Polski. Wykonana infrastruktura będzie zdolna (gotowa/skalowalna) do świadczenia usług o przepustowościach mierzonych w Gb/s.

Walka z wykluczeniem cyfrowym i zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu na obszarach „białych plam”! – To wszystko staje się realne i dzieje na Waszych oczach.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 18 740 091,80 zł, przystępujemy do budowy nowoczesnej sieci światłowodowej w miejscach, gdzie dostęp do ultra-szybkiego internetu był jedynie w sferze marzeń. Co za tym idzie, już niebawem widzimy się w dalszej części powiatu warszawskiego zachodniego.

To nie tylko kolejny element dynamicznego rozwoju SKYNET, ale przede wszystkim ogromny postęp dla Mieszkańców Mazowsza.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego i zapewnić wszystkim równy dostęp do szybkiego internetu. To dla nas nie tylko projekt technologiczny, ale i misja o wymiarze społecznym.

Projekt FERC - powiat warszawski zachodni 1

Miejscowości objęte projektem, w powiecie warszawskim zachodnim:

Błonie, Cholewy, Łaźniew, Bieniewice, Bramki, Stare Faszczyce, Radonice, Wawrzyszew, Nowy Łuszczewek, Konstantów, Pass, Łaźniewek, Żukówka, Bieniewo-Parcela, Piorunów, Nowa Górna, Łaźniew-Majątek, Błonie-Wieś, Rokitno, Rochaliki, Górna Wieś, Radzików, Kopytów, Białutki, Białuty, Witki, Nowe Faszczyce, Bieniewo-Wieś, Wola Łuszczewska, Stary Łuszczewek, Kopytów-Majątek, Rokitno-Majątek, Izabelin C, Izabelin B, Laski, Mościska, Truskaw, Hornówek, Pindal, Kampinos, Zawady, Kampinos A, Wola Pasikońska, Podkampinos, Rzęszyce, Szczytno, Pasikonie, Grabnik, Kirsztajnów, Budki Żelazowskie, Kwiatkówek, Stare Gnatowice, Strojec, Strzyżew, Łazy, Skarbikowo, Koszówka, Prusy, Bieliny, Łazy Leśne, Józefów, Łubiec, Wilkowa Wieś, Marianów, Walentów, Roztoka, Korfowe, Szymanówek, Stelmachowo, Podrochale, Kępiaste, Czarnów, Szadkówek, Towarzystwo Czarnów, Trzciniec, Wyględy, Grądy, Leszno, Wilków, Plewniak, Grądki, Zaborówek, Wiktorów, Wąsy-Wieś, Wąsy-Kolonia, Gawartowa Wola, Powązki, Grabina, Rochale, Julinek, Ławy, Zaborów, Wólka, Łomianki, Dziekanów Nowy, Sadowa, Dziekanów Polski, Dziekanów Leśny, Dąbrowa, Kiełpin, Kępa Kiełpińska, Kiełpin Poduchowny, Łomianki Dolne, Ożarów Mazowiecki, Konotopa, Strzykuły, Wieruchów, Piotrkówek Duży, Jawczyce, Bronisze, Macierzysz, Mory, Płochocin, Święcice, Orły, Pilaszków, Gołaszew, Domaniewek Pierwszy, Koprki, Duchnice, Ołtarzew, Umiastów, Kaputy, Myszczyn, Wolskie, Pogroszew-Kolonia, Michałówek, Pogroszew, Kręczki, Zielonki-Wieś, Zielonki-Parcela, Lipków, Stare Babice, Kwirynów, Klaudyn, Babice Nowe, Janów, Latchorzew, Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Mariew, Wierzbin, Koczargi Nowe, Buda, Stanisławów, Zalesie, Topolin, Wojcieszyn, Koczargi Stare

Nazwa beneficjenta:
Skynet Sp. z o.o.

Nazwa projektu:
„Budowa sieci NGA na obszarze 5.14.32.00” Numer umowy: FERC.01.01-IP.01-0021/23-00

Wartość projektu: 30 753 084,54 PLN

Udział Unii Europejskiej: 18 740 091,80 PLN

Okres realizacji: 01.01.2024 – 31.12.2026

Projekt FERC - powiat warszawski zachodni 3