Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach białych plam

Szanowni Państwo,

Z olbrzymią radością i dumą informujemy, że firma Skynet Sp. z o. o. wygrała przetarg w ramach Krajowego Programu Odbudowy! Jest to projekt w ramach umowy KPOD.05.02-IW.06-0330/23-00

Projekt ma na celu realizację powszechnej cyfryzacji – zapewnienie dostępu do wysokiej jakości infrastruktury telekomunikacyjnej i nowoczesnych, stacjonarnych usług łączności elektronicznej na obszarze 5.14.28.b. Usługi te będą świadczone za pomocą sieci o bardzo dużej przepustowości. Projekt wpisuje się w realizację założeń Narodowego Planu Szerokopasmowego.

Dla wszystkich PA zapewniona będzie dostępność usług o parametrach nie niższych niż: a) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w dół od Węzła dostępowego do CPE (download) – 300 Mb/s; b) minimalna gwarantowana przepustowość mierzona na CPE w górę od CPE do Węzła dostępowego (upload) – 100 Mb/s. Przyczyni się to do zmniejszenia różnic w dostępie do szybkiego Internetu w poszczególnych rejonach Polski. Wykonana infrastruktura będzie zdolna (gotowa/skalowalna) do świadczenia usług o przepustowościach mierzonych w Gb/s.

Walka z wykluczeniem cyfrowym i zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach „białych plam”! – To wszystko staje się realne i dzieje na Waszych oczach.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 21 947 688,00 zł, przystępujemy do budowy nowoczesnej sieci światłowodowej w miejscach, gdzie dostęp do szybkiego internetu był jedynie w sferze marzeń. Co za tym idzie, już niebawem widzimy się w dalszej części powiatu sochaczewskiego.

To nie tylko kolejny element dynamicznego rozwoju SKYNET, ale przede wszystkim ogromny postęp dla Mieszkańców Mazowsza.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego i zapewnić wszystkim równy dostęp do szybkiego internetu. To dla nas nie tylko projekt technologiczny, ale i misja o wymiarze społecznym.

Projekt KPO - powiat sochaczewski 1

Miejscowości objęte projektem, w powiecie sochaczewskim:

Sochaczew, Nowy Żylin, Orłów, Kozłów Biskupi, Antoniew, Kornelin, Stary Dębsk, Nowy Dębsk, Borzymówka, Mizerka, Rokotów, Stara Sucha, Nowy Białynin, Nowy Kozłów Pierwszy, Glinki, Braki, Kozłów Szlachecki, Leonów, Kolonia Gradowska, Szeligi, Nowa Sucha, Zakrzew, Nowy Kozłów Drugi, Kościelna Góra, Stary Białynin, Stary Żylin, Okopy, Wikcinek, Marysinek, Kurdwanów, Roztropna, Kąty, Bielice, Żuków, Feliksów, Mokas, Żdżarów, Gawłów, Andrzejów Duranowski, Wyczółki, Kuznocin, Rozlazłów, Orły-Cesin, Kożuszki-Parcel, Bronisławy, Jeżówka, Duranów, Chrzczany, Lubiejew, Nowe Mostki, Wymysłów, Wójtówka, Dzięglewo, Władysławów, Zosin, Altanka, Kaźmierów, Wyjazd, Janaszówek, Czyste, Dachowa, Bogdaniec, Sielice, Janówek Duranowski, Pilawice, Kożuszki-Kolonia, Czerwonka-Wieś, Halinów Żdżarowski, Karwowo, Czerwonka-Parcel, Sochaczew-Wieś, Ignacówka, Chodakówek, Żelazowa Wola, Stara Piasecznica, Nowe Paski, Paprotnia, Teresin-Gaj, Teresin, Topołowa, Maszna, Granice, Nowa Piasecznica, Stare Paski, Nowe Gnatowice, Dębówka, Mikołajew, Budki Piaseckie, Pawłówek, Witoldów, Skotniki, Nowy Mikołajew, Kawęczyn, Strugi, Maurycew, Szymanów, Skrzelew, Elżbietów, Izbiska, Seroki-Wieś, Pawłowice, Seroki-Parcela, Ludwików, Lisice

Nazwa beneficjenta:
Skynet Sp. z o.o.

Nazwa projektu:
„Budowa sieci NGA na obszarze 5.14.28.b” Numer umowy: KPOD.05.02-IW.06-0330/23-00

Wartość projektu: 26 841 333,32 PLN

Udział Unii Europejskiej: 21 947 688,00 PLN

Okres realizacji: 01.01.2024 – 30.06.2026

KPO_RP_NextGenerationEU_poziom_zestawienie